יוסי שטרית - נתיב האומץ

ליווי לפריצת דרך
בחיים ובעסקים

יוסי שטרית
נתיב האומץ

ליווי לפריצת
דרך בחיים
ובעסקים

גלריה

שמי יוסי שטרית, לעסק שלי קוראים ״נתיב האומץ״. אני מלווה לפריצת דרך בחיים ובעסקים.

עד לפני כמה שנים ניהלתי תקציבים במאות מיליוני שקלים וגם ביצעתי ניהול מטריציוני של מאות עובדים. שנים רבות בהן מיצבתי את עצמי בתחום הפארם וניהלתי מחלקות שיווק ומיתוג מסביב לעולם, ביניהם מותגים, כגון: קלווין קליין, ג'אן פול גוטיה, גרלן, בולגרי, רוק&נטרוג'ינה, אסתי לאודר, קליניק ועוד.
אחרי שנים של תפקידים בכירים יחד עם אהבה לתחום הניהול, הבנתי ששהגיע העת לעשות שינוי. מרגע ההחלטה חייתי בהשרדות יומימית כל בוקר היה בשבילי יציאה לשדה הקרב ובלילה להתמודד עם קולות ורעשים שהובילו אותי לחרדות.
לצד התפקיד המאתגר והחיפוש אחר פתרונות, הרגשתי שהחיים קשים וכבדים לי, כל חיי חיפשתי להיות מאושר, אבל לא מדובר באיזה אושר חיצוני של חיוך מרוח על הפנים, אלא אושר פנימי שיוצא מבפנים מתוך הבטן.

הבנתי שברירת המחדל שלי היא עזיבת מקום העבודה. חייתי בכלוב של זהב: משכורת טובה, תנאים מעולים ורכב מפנק וחששתי לאבד את רמת החיים שאליה התרגלתי.

הפחד הגדול ביותר שלי היה שלא ממש ידעתי מה אני רוצה בדיוק לעשות. לא היה לי מושג, פחדתי שלא אצליח לעשות כסף, פחדתי להיכשל, פחדתי לאכזב את אשתי ואת הילדים. לעזוב משרה בכירה ומכניסה ולצאת לדרך חדשה ולהיות עצמאי ללא תמיכה או גב כלכלי.
למרות החשש והדאגה, היה לי אומץ! אומץ זה משהו שלמדתי במהלך חיי וקפצתי למים העמוקים עם המון חשש ודאגה, אך ידעתי שאני חייב שינויי מהותי.

ישבתי בבית הייתי מבולבל, פחדתי מהלא נודע, מהעתיד שברגע זה היה ממש לא ברור. חיפשתי מה הדבר שאני כל כך רוצה לעשות?
חזרתי על קורסים שלמדתי, השתלמויות, סמינר מיוחד אשר במשך למעלה מ 10 שנים חקרתי את נפש האדם, קראתי וצפיתי בסרטונים במטרה למצוא את המשיכה, התשוקה לעשות משהו אחר. לחיות בדרך אחרת.

ברגע מסויים הבנתי שכל מה שעשיתי עד עכשיו בחיי לא יכול להימשך! אני זוכר את אותו ערב, אשתי שאלה אותי: ״למה אתה לא עושה את מה שתמיד רציתלעשות.. לעזור לאנשים?״ משהו בשאלה בטון הדיבור נתן לי להבין שזה הדבר המהותי הנכון לעשות. באותו רגע התמלאתי שמחה וכאילו עיניי נפתחו בהתלהבות..הייתי כקפיץ דרוך.
ידעתי בדיוק מה אני רוצה לעשות. חיפשתי את הטוב ביותר, לא התפשרתי! הבטחתי לעצמי שאני אטפל ואאמן אנשים בדרך שלי, בייחודיות שלי וזה לא קרה.

מצאתי את עצמי יושב ומשכתב את סיפור חיי.
בעת הכתיבה עלו נקודות בהן היתה התמודדות עם אתגרים.. כילד שחווה טראומה בדקתי מה עשיתי שם?, מה עזר לי?, מה הוציא אותי מהבורות שנפלתי לתוכם?הבנתי שהדבר היחיד שלא היה לי זה אדם שיאמין בי, ידחוף אותי קדימה ויהיה לצידי ברגעים המאתגרים. אומץ לא היה חסר לי- זו היתה התובנה הראשונה שהגעתי אליה.
הרגשתי בכל גופי שיש לי משהו עוצמתי, באמצעות האומץ שיש בתוכי אוכל לעזור לרבים אחרים לעשות שינוי בחייהם. בניתי תוכנית פעולה אשר הביאה תוצאות טובות אך לא בסדר גודל שלהן ציפיתי, הייתי מוכרח לדייק אותה יותר.
שוחחתי רבות עם קולגות מתחום האימון והטיפול ועם ואנשי מקצוע מובילים וניתחנו את המודל שבניתי. דייקנו יחד את המודל וזו היתה פריצת הדרך לשינוי שרציתי. מודל שונה מכל מה שהיכרתם, מודל האומץ.

המודל:
״מודל האומץ״ מחפש את האמת הפנימית של האדם ללא פשרות. באמצעות המודל יבנו מטרות חדשות, מאתגרות ומרגשות ולצידן יטופלו האתגרים האישיים אשר מונעים התקדמות רצויה. באמצעות ״מודל האומץ״ ניתן לעבוד עם כלים ופתרונות מעשיים מתוך במגמה של צמיחה מתמדת.
המודל הוכיח את עצמו שוב ושוב והבנתי שזו הדרך הנכונה עבורי.

מאידך, כל העת הרגשתי שעלי לעבור שלב נוסף כדי שאוכל לתת מענה ליותר ויותר אנשים שזקוקים לשינוי המיוחל. יצאתי בהצגת יחיד חושפני עם הסיפור האישי שלי.. סיפור הילד שהייתי והטראומה שליוותה אותי כל חיי והשפיעה רבות על התנהלותי בחיים.
כבר במהלך החזרות למופע, הדברים נעשו יותר ויותר ברורים ומדוייקים והבנתי שיש בי חוזקות שמאפשרות לי לפרוץ גבולות וללמד אחרים לעשות בחייהם פריצות דרך משמעותיות.

 הבנתי שהמודל שבניתי, ״מודל האומץ״ הוא בסיס נהדר לתוכנית שלמה וכוללת. הבנתי שאם יש רצון לשינוי, דרושה מעטפת תומכת מחבקת, כזו שמעוררת את המוטיבציה ונותנת אומץ. הרבה שנים נעזרתי במטפלים ומאמנים השתתפתי בסדנאות, כדי לדעת להתמודד עם הטראומה, אך מה שהיה חסר לי שם התחושה של הליווי הצמוד, החופש שאני יודע שכאשר אני מתמודד עם אתגר כלשהו אוכל לדבר עם מישהו.חיפשתי את הרוח הגבית התמיכה הצמודה, לדעת שיש מי ששם לב אלי, שמרגיש אותי ושיכול לתת לי כתף כשצריך.
מהסיבה הזו בדיוק יצרתי תוכנית ליווי אישית, יד ביד, כזו שרציתי עבור עצמי. היה חשוב לי לתת לאחרים מה שלי לא היה כילד שחווה טראומה.

הבנתי שכאשר ניתן להסתכל על האתגרים שמופיעים בחיים ולפעול על פי ״מודל האומץ״, דברים מתחילים לזוז, דברים מתחילים לקרות.
אני מרגיש יותר חיוני, אפקטיבי ובעיקר קל יותר, חופשי יותר ומאושר. חדלתי לראות את האתגר כקושי ובפועל פירקתי את האתגר עפֿ״י המודל והבנתי את הדרך להתמודד בקלות וביעילות. ״מודל האומץ״ מהווה פתרון אישי וגם עסקי, כשאני עובד עם מתאמנים התוצאות מדהימות, יש סדר, הקושי הופך לאתגר והוא בר פתרון ממקום של צמיחה והתפתחות.

היום אני נהנה לראות מתאמנים שלי אשר לקחו את תוכנית הליווי..נהנה לראות את ההתקדמות המהירה, את הפתיחות שנוצרה והחופש שמגיע למרחב. מדברים יותר, משוחררים ממשקעי עבר, מחליפים אמונות מגבילות ונפתחים לעולם עם דרך ברורה והישגים משמעותיים. מעל לכל ספק תוכנית הליווי ו״מודל האומץ״ עושה טרנספומציה. אני. מרגיש שהניצוץ חוזר לעיניים והשמחה מובילה רק להצלחה!

לשיחת ייעוץ במתנה
השאירו פרטים

פתח צ׳אט
שלום,
איך אוכל לעזור?