למה אנו זקוקים ליצירת שינוי בחיים ?

שינוי זה אפשרי

אפשר לבצע שינוי, שינוי הוא אפשרי, גם אם שינוי לא נראה בר השגה. שינוי היא הזדמנות נפלאה ליצור עבורכם חיים איכותיים יותר. כאלה שייעדתם לעצמכם שהייתם קטנים. גם אם אתם חושבים שחציתם גיל שבו נראה לכם ששינוי הוא כבר לא בר השגה, בגלל עשרות סיבות, אתם יכולים לעשות אותו.

מה עומד בפנינו לבצע שינוי? אף סיבה מהרשימה הזו אינה בלתי עבירה אבל לעיתים, לנו, היא נראית כהר גבוה מדי.

פחד

חוסר רצון להפריע לסביבה

אי ודאות, עייפות, כישלון

לא להיות טוב מספיק

חוסר זמן, להיות עסוק בכל מיני דברים

להמתין למשהו שקורה

פרפקציוניזם

להיות מוצף עם כל מה שאתה צריך לעשות

לא יודעים איך

אפשר להתנחם בעובדה אחת, שאתם לא לבד. החששות והפחדים האלה משותפים למרבית האנשים, אבל, ויש כאן אבל גדול, אפשר ללכת עם הקשיים האלה ולבצע את השינוי, כי בסוף, אתם יכולים לשפר משמעותית את איכות החיים שלכם.

אלו פעולות נדרשות על מנת לבצע את השינוי ושיכולים לעזור לכם להתגבר על פחדים וחששות ולמצוא את המוטיבציה לעשות אותו.

מצאו מטרה. ייתכן שאתם כבר יודעים מה המטרה שלכם, רצוי לבדוק אם זו אכן המטרה ולשמור אותה בחוד החנית של המחשבות שלכם. אם אין לכם מטרה, התחילו כאן: על מה אתם רוצים להסתכל אחורה בסוף החיים שלכם? מה יהפוך את החיים שלכם למשמעותיים? אם לא מצאת תשובות לשאלות אלה, שווה להקדיש לסעיף זה מחשבה.

אמצו את הרצון שלכם. אתה קוראים את המאמר הזה, כי יש לכם רצון לעשות משהו חיובי בחיים שלכם. אמצו את הרצון הזה. האין זה נפלא שיש לכם את הרצון הזה? ראו זאת כצעד החיובי הראשון, צעד שכבר נעשה. עכשיו זה הזמן להשתמש בו והתחיל לעשות.

צרו מרחב. שינוי לא מתבצע אם לא יוצרים מרחב לשינוי. מתי תתחיל לעשות את השינוי? בבוקר, בערב, בהפסקת הצהריים שלכם? אל תמתינו לשינוי שיקרה – גירמו לו לקרות. חיסמו את הזמן בלוח השנה בכל יום, אפילו אם מדובר רק ב- 10 או 15 דקות. אם אין לכם זמן, חישבו על כמה זמן אתם מבלים בכל יום בפייסבוק, בטלוויזיה, במשחקים, או מבצעים משימות קטנות שאינן חשובות באותה המידה.

הקיפו את עצמכם. הדרך הטובה ביותר לגרום לשינוי לקרות היא להקיף את עצמכם באחרים המבצעים שינוי דומה בעצמם, אחרים שיתמכו בשינוי הזה. מצא אנשים באינטרנט או בקבוצות עניין שונות, וצרו צוות תמיכה שיבדוק אחד את השני באופן קבוע. כן, מדובר בעבודה, אבל עבודה טובה. כן, אתם יכולים לעשות את זה.

דין וחשבון. מצאו לפחות אדם אחד לפחות שיודע שאתם אחראים לביצוע השינוי הזה. זה יכול להיות צוות התמיכה שהוזכר לעיל, או מאמן, או שותף באחריות. תגידו להם שלא ירפו מכם.

בצעו פעולה קטנה. אם אתם מוצפים לפני שינוי גדול, או סדרה של שינויים גדולים, פשוט התקדמו בצעד אחד קטן. איזו פעולה אתם יכולים לעשות שיקדמו אתכם קדימה? זה יכול להיות משהו פשוט כמו "לעשות חיפוש באינטרנט על מכירת השמיכות שלי באינטרנט", או "להתקשר לאבי ולבקש ממנו שיהיה זה שידע שעליי האחריות". קחו צעד קטן, והתחילו לזוז. תנועה מולידה תנועה. עכשיו קחו עוד צעד קטן. כך נוצר שינוי.

מרגישים שאתם זקוקים לשינוי גדול יותר בחיים? בואו לשמוע על C.G.P- שיטת השלבים לשאלות אמצע החיים. אמצע החיים יכולים להיות ההתחלה שלהם. 

מחכה לשמוע מכם

יוסי שטרית- מאמן לחופש

ממוחה לשינויים