קצת עלי

לפני שארחיב קצת עליי, קודם כל, נעים להכיר, כיף שהגעת לפה ואני בטוח שיש לך הרבה מחשבות והתלבטויות ובדיוק בשביל זה אני כאן. יש לי את הכלים והניסיון לעזור לך לצאת מכל מצב או קושי.

אבל הכי טוב להמשיך לקרוא עוד כאן למטה.

קצת עלי - פרטים יבשים

אני יוסי שטרית, בן 53, נשוי ואב ל-3 ילדים גדולים (תאומים בן ובת ועוד בן חייל). אני גר במתן (ליד כפר סבא) ואני מאמן ומטפל מנטלי ורגשי כבר 20 שנה.

כל חיי, היו לי שני כובעים על הראש. כובע אחד – כובע המנהל והמנכ"ל שהפכתי להיות במהלך השנים. עבדתי בתפקידים בכירים שאיתם רכשתי ניסיון בתחום הניהול, השיווק, יחסים עם עובדים וקידום תהליכים. הכובע השני, כובע המטפל – תפקיד שבעצם ליווה אותי כל הזמן לצד עבודתי כמנהל למאות עובדים. ידעתי שכדי לנהל עובדים, צריך להקשיב להם, ללוות אותם ולהבין אותם. לאורך השנים, תמיד היה לי נתיב נפרד שבו אני רוכש כלים טיפוליים ואימוניים כדי לטפל ולעזור לאחרים וגם לעצמי.

עד שיום אחד, לפני 20 שנה בחרתי בכובע המטפל כדרך חיים ובניתי את מודל האומץ. כחלק מהכשרותיי, יש לי מאסטר באימון NLP, אני מוסמך לטפל ולהשתמש במספר כלים טיפוליים נוספים. ובכל זאת, חשוב לי, כל הזמן, להמשיך ולהוסיף עוד גישות טיפוליות חדשות לארגז הכלים שלי.

החזון שלי - או במילים אחרות, במה אני מאמין?

אני מאמין שיש לך את היכולת לרפא את עצמך.
אני פה בשביל להקשיב, לתת מקום, להכיר לך כלים חדשים שיעזרו לך להתמודד עם מה שעובר עליך ולפתח את שריר האומץ.

 אני יודע שהכל מתחיל ונגמר בסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו.
ולכן, חשוב שנדע מצד אחד, להתמודד עם הפחדים, התסכולים, הדאגה, הכעס והכאב. נכיל, ננשום ונקבל את עצמנו.
ומצד שני, חשוב שנדע, להתקדם ולהגשים את החלום שלנו. 

אני פה, כדי ללוות אותך בקצב האישי שלך,
 בתהליך של פיתוח מסוגלות, אמונה וביטחון עצמי עד שגם לך תהיה ראייה חיובית ואופטימיות עם המון נקודות של אושר פנימי אמיתי.
 וכך, בהתמדה ונחישות, כל המטרות, היעדים והחלומות שלך יקרו.

אז מהו מודל נתיב האומץ?

מודל שפיתחתי לאורך השנים וראיתי שאם הולכים על פיו מצליחים לצאת לדרך חדשה, 
להתקדם ולהגשים כל מטרה, יעד או חלום שהיו קיימים בך.

א

אמת

זה השלב בו אנחנו נכנסים פנימה לעצמנו ומגלים מה השורש שלנו. מהי האמת הפנימית שלנו. כי רק אחרי שאנחנו יודעים "עם מי יש לנו עסק" אפשר להתחיל להתקדם. רק כך אנחנו נכיר לעומק ונבין למה אנחנו מפחדים? למה אנחנו מתוסכלים? ולמה קשה לנו לעשות את הצעד הבא?

 

מ

מטרה

זה השלב בו נעצור להבין מה חשוב לנו. מה האמונות המעצימות שלנו לעומת אלו שמגבילות אותנו. מהו החזון, החלום, המשהו הזה שאנחנו חולמים שיתגשם כבר. מה יושב לנו בלב, מציק, צועק, לא רוצה ללכת. ואז בצורה מסודרת, נבנה תהליך ונעלה בנתיב האומץ, לעבר הגשמת אותו חלום.

 

צ

צמיחה

זה השלב שכבר מתחילים לראות את הצמיחה שלנו. אנחנו כבר לומדים לקבל את עצמנו. בונים ומחזקים כל הזמן את הביטחון העצמי שלנו. בעצם יוצרים מציאות שבה נוכל להתקדם יותר בקלות. מציאות שבה אנחנו מחזיקים את ההגה ולא נוסעים על אוטומט.

 

מה עומד מולי כשאני נכנס לתהליך ליווי חדש?

להקשיב ולראות אותך

אני יודע שהכי חשוב לך שיקשיבו לך. עכשיו זה הזמן שלך. אני פה כדי להקשיב לסיפור שלך, לקושי שלך, למה שיושב לך על הלב. אני פה כדי להקשיב גם לשתיקות ולמחשבות. אני פה כדי לתת לך מקום שמישהו יראה אותך באמת.

 

להאמין בך באמת

אני יודע שלצד הקושי והרצון שיראו אותך, חשוב לך גם להתקדם. וזה לגמרי אפשרי! תוך כדי התהליך, אני פה כדי לעזור לך לפתח את שריר האומץ. להתמיד ולהיות עם הפנים קדימה. אני אתן לך כלים שישפרו לך את הביטחון העצמי והאמונה בעצמך.

 

להראות לך את האושר

אני יודע שאחד הדברים שיעזרו לך בחיים זה לפתח ראייה של דברים חיוביים. למצוא את אותן נקודות אושר. אני פה כדי לעזור לך לגלות את הדרך למציאת האושר הפנימי שלך. לעזור לך לבחור באופטימיות – לחייך, לצחוק, לשמוח, לאהוב – והכל באמת. מהלב.

 

אילו כלים נשלב בתהליכי ליווי ואימון?

שיטת ה-NLP מאפשרת לשנות את הדרך בה אנחנו חושבים ומתנהגים. כך אנחנו יכולים להצליח לעשות שינויים ולהשיג את המטרות שלנו בחיים. בעזרת NLP אפשר לתקשר עם התת מודע. וכך, לגלות מה מפריע לנו או מונע מאיתנו להגיע למטרות שלנו.

 

שילוב של 3 אלמנטים. זיהוי האמת הטהורה של מי אנחנו ומה השורש שלנו. קביעת רצונות ויעדים שלוקחים בחשבון אמונות מגבילות ומעצימות שלנו. ובסוף התהליך בנתיב האומץ אנחנו מקבלים את עצמנו, מבססים ביטחון, מחזקים דימוי עצמי ויוצרים מציאות חדשה עבורנו.

 

טיפול טראנס-תרפי כלומר, טיפול דרך סוגסטיות ושימוש בשפת שכנוע והשפעה.

ע"י שימוש בכלים עמוקים שעובדים יחד עם התת מודע אנחנו יכולים לרפא את עצמנו ולהציע למוח שלנו פתרונות.

Eye Movement Desensitization and Reprocessing

זו דרך לעבד רגשות ע"י ריצוד עיניים. כל חוויה או אינפורמציה שאנחנו קולטים עוברת תהליך של עיכול ועיבוד. המידע המשמעותי עבורנו מופנם ומאוחסן בזיכרון שלנו והופך לכלי המשרת אותנו בהמשך הדרך.

הכסא הריק מגיע מעולם תרפיית הגשטאלט. גישה זו עוזרת לנו להרחיב את נקודות המבט בחיינו. דרך כך, אנחנו מודעים יותר ומגלים את התבניות הקיימות אצלנו והופכים אותן ליעילות יותר.

 

תמציות הפרחים עוזרות לנו להעלות למודעות דפוסי חשיבה ודרכי התנהגות מאוזנים ובריאים שתומכים בהגשמה שלנו. באמצעות התמציות אפשר לטפל במצבי לחץ וחרדה, לבנות ביטחון עצמי, לשפר יכולות אישיות ולרפא מחלות פיזיות.

 

מדובר באימון לחוסן מנטלי שמסייע לנו להסיר את המחסומים המנטליים הרגשיים. מחסומים שמונעים מאיתנו לממש את הפוטנציאל שלנו. אימון לחוסן מנטלי שואף להשיג את המטרה, להשתפר ולהתמיד בביצוע.

 

שיטה שעוזרת לנו להתגבר על דפוסים קוגניטיביים, התנהגותיים ואוטומטיים. דפוסים שמובילים למתח, דאגה ושחיקה. זו בעצם מדיטציה או תהליך התבוננות שיוצרים תחושה של רוגע ומחדדים את היכולת שלנו לזהות מה גורם לנו להגיב בצורה אוטומטית.

 

אוסף של כלים שנרכשו מתוך מעל ל-20 שנות ניהול שלי כמנהל ומנכ"ל חברה גדולה. יש דרכים להבין מה גורם לנו להתקדם ולהתפתח. לגעת בנקודות שזיהיתי שיכולות לעזור לנו להוביל צוות קטן או גדול ככל שיהיה. ככל שנבין מה מניע אותנו כבני אדם נוכל להבין איך להניע את העסק שלנו.

 

עכשיו רגע אחד אישי - הסיפור שלי.

פעם הייתי מתחיל בסיפור ילדות שלי. היום, כל כך התקדמתי והתפתחתי שזה כבר לא הסיפור הראשי שלי. אבל בכל זאת, חשוב לי לשתף אותך, ולספר לך את הגורם האמיתי לרצון שלי לרפא את עצמי.
כשהייתי בן 8, עברתי אונס על ידי רכז תנועת הנוער שהשתתפתי בה. לאחר מכן, הלכתי ושיתפתי את ההורים שלי, ובעצם נאנסתי שוב, כשלא האמינו לי. מאז, חוויתי עליות ומורדות, חרדות ודכאונות אבל ידעתי ש-"אם אין אני לי, מי לי". ולכן, בחרתי בחיים. בחרתי לצאת ממקומות חשוכים, מהבורות שנפלתי אליהם, מהכספת שנכנסתי אליה – לעבר ריפוי עצמי, סליחה אמיתית ואושר פנימי.

הנה סיפורים מתהליכי ליווי איתי

לקביעת פגישה

אני מזמין אותך למלא פרטים ולקבוע איתי שיחת ייעוץ ללא תשלום.
בשיחה – נדבר על למה הגעת אליי, איך בנוי התהליך ומה חשוב לך לקדם…

רק צריך לכתוב שם, מייל וטלפון 
 ואז יופיע לך יומן שאפשר לסמן בו איזה יום ושעה נוח לך.

פתח צ׳אט
שלום,
איך אוכל לעזור?