מהו דימוי עצמי

דימוידימוי עצמי – מהו דימוי עצמי נמוך ואיך מתמודדים איתו?

פתגם ידוע אומר שאדם הוא תבנית נוף מולדתו. אני מרחיב ואומר שהאדם הוא גם השתקפות של כל החוויות שעוברות עליו, ובני האדם הם למעשה המראות זה של זה. אבל בסופו של יום, כאשר אתה נשאר לבדך, אתה רואה את עצמך בדרך הייחודית שלך, וזו אולי תמצית הדימוי העצמי.

אני לא מרוצה מעצמי!

ייתכן שהיכולת והתפקוד שלך הם ברמה טובה ומשביעת רצון, ובכל זאת תרגיש שאתה מאכזב את עצמך או את סביבתך, שאינך מממש את הציפיות ממך ושהיית יכול להצליח יותר. תחושות ומחשבות כאלו מעידות על דימוי עצמי נמוך והן משפיעות לרעה על מצב הרוח ומלוות פעמים רבות בדכדוך ומרמור.

מצב זה הוא בהחלט לא כר טוב לשגשוג וצמיחה ואם הוא נמשך לאורך זמן, ייתכן שהתפקוד שלך אכן ייפגע. לכן חשוב להתייחס לסימנים הראשונים של דימוי עצמי נמוך, לא להתעלם מהם, לנסות להבין אותם ובמקרה הצורך, לפנות לקבלת טיפול מקצועי.

האם יש "מתכון סודי" לתיקון הדימוי העצמי?

בין אם אתה סובל מדימוי עצמי נמוך מאז ומעולם, או שאירוע נקודתי ערער את ביטחונך העצמי וגרם לך לפתח דימוי עצמי נמוך, אין תשובה אחת לשאלה איך משקמים דימוי עצמי נמוך. לכל אחד הדרך המיוחדת  שלו וה"מתכון הסודי" האישי שלו. המשותף לכולם הוא שטיפול בדימוי עצמי נמוך צריך לגעת בכל ההיבטים בחיים ולהביא לידי ביטוי את מגוון המרכיבים של אישיותך.

היה סלחן כלפי עצמך וכלפי אחרים

ובכל זאת, אם צריך לבחור מרכיב אחד שכל אדם זקוק לו כדי לתפקד, לאהוב את עצמו ולבנות לעצמו דימוי עצמי חיובי, הייתי בוחר בסלחנות.

אם תקבל את עצמך ואת האחרים כבני אדם עם חולשות ותדע לסלוח לעצמך ולהם, לא תצטרך לעסוק לאורך זמן בהכאה על חטא ובכעס על עצמך ועל הסובבים אותך בגלל טעויות שנעשו. את הזמן והאנרגיה שהתפנו, תוכל להפנות לתקשורת חיובית, לצמיחה ולבנייה.

במקביל, אל תשכח גם לפרגן לעצמך ולאחרים על הצלחות, תרשה לעצמך לשמוח בהצלחות שלך, תראה את חצי הכוס המלאה ושתה ממנה לרוויה.

זה אולי לא מושלם – אבל זה בהחלט הרבה מאוד!

לא תמיד תצליח לרָצות את כולם, אבל אם תפגין שביעות רצון מעצמך ומפועלך ותאמין בכך בלב שלם, תוכל לפתוח לעצמך מעגל חיובי שיביא אותך להיות בטוח בעצמך, מאושר ממי שאתה ומהתפקוד וההתנהלות שלך!

אם לפעמים אתה לא בטוח בדימוי העצמי שלך ובביטחון העצמי שלך אל תהסס לחלוק ולהתייעץ. אנחנו כאן עבורך !

 

אהבתם? מוזמנים לשתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on pinterest

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר
לשיחה ראשונית ללא עלות

בה נדבר על מה הדבר המשמעותי שחשוב לך להתגבר עליו השנה
ואיך אני אוכל לעזור לאמן וללוות אותך בדרך.

לכתבות נוספות

מה נלמד מחנוכה.

ראשית, לכבוד החנוכה נתחיל עם הסיפור הקלאסי המוכר לתזכורת: לאחר הניצחון ההרואי של המכבים, הם נכנסו לירושלים, טיהרו אותה מהפסלים שהעמידו בה היוונים ונכנסו…

חלומות צריך להגשים

תסתכלו מסביבכם, אולי אתה רואים שולחן, כורסא. השולחן והכורסא  הינם אמתיים וקיימים בזמן ובמרחב. אולם לפני שהיו, הוא נוצרו לראשונה כמחשבה. למעשה, כל דבר…

לקביעת פגישה

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר  לשיחה ראשונית ללא עלות

מלא את פרטים בטופס

פתח צ׳אט
שלום,
איך אוכל לעזור?