ייעוד- איך אדע באיזו קריירה לבחור

כל אחד מאתנו מגדיר את עצמו דרך היבטים שונים של חייו: משפחה (ובמיוחד הורות), מוצא ומגורים, יכולות וכישורים וכמובן עיסוק ועבודה. למעשה הגדרת הקריירה אצל בני האדם היא כה משמעותית, עד כי חסרון או "כישלון" של המרכיב הזה בחיים, יכול להוות מקור לעוגמת נפש רבה.

שוטר, כבאי או אולי רופא או כדורגלן?

היזכרו רגע בתקופת הילדות, מסתבר שהצורך שלנו להיות "משהו" או "מישהו" חשוב ומוערך טבוע בנו עוד מאז. אמנם צברנו מאז ידע עולם רב ולמערכת השיקולים שלנו נוספו פרמטרים נוספים כגון כסף, תחומי עניין חדשים ופרקטיות, אבל הרצון הבסיסי ההוא להגדרה, בעינו נשאר.

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?

בין אם אתה איש צעיר אשר עומד בפני ההחלטה הזאת בפעם הראשונה, או גבר בוגר שנסיבות החיים מביאות אותו לשינוי בקריירה, אתה בוודאי נמצא עכשיו בתקופה לא פשוטה. התמודדות עם לחץ משפחתי או חברתי ואי וודאות תעסוקתית וכלכלית עלולים להשפיע עליך להגיע להחלטות שאולי אינן משקפות את רצונך האותנטי ואת היכולות האמתיות שלך, ולא באמת מתאימות לך.

בנייה של קריירה היא תהליך ארוך ויקר אשר מצריך ממך ומהסביבה שלך השקעת משאבים רבים, זמן ואנרגיה. אם תעשה בחירה מושכלת בשלב הזה ותבנה עליה את השלבים הבאים בתבונה, תוכל להצליח ולהתמיד במשימתך ולגייס לך סביבה תומכת. שני פרמטרים אשר יגדילו מאוד את סיכויי ההצלחה שלך בקריירה החדשה.

איך אדע איזו קריירה מתאימה לי?

בבואך לבחור קריירה כדאי להתמקד בשני מרכיבים: המרכיב הראשון הוא הלב או האמת הפנימית, השאיפות והרצונות אשר יובילו אותך לתחושת הייעוד שלך. המרכיב השני הוא הנתונים האישיים שלך: הזמן העומד לרשותך, המשאבים הכלכליים ומרכיבים כגון השכלה, משפחה, מגורים, ניידות וכו'. כחלק מן התהליך, כדאי לתת את הדעת גם למצב השוק, להתחשב ביחס עלות-תועלת של ההשקעה שלך בקריירה החדשה ובסיכויים להשתלב בעולם התעסוקה. פרמרטרים אילו יתנו לך תמונה של מצבך שתסייע לך להגדיר, פחות או יותר כיוון לבניית הקריירה שלך.

תהליך זה, אם הוא נעשה באופן נכון, הוא מרתק ובסופו תכיר היטב את נקודות החוזק והחולשה שלך, את הרצונות האותנטיים ואת השאיפות שלך. הידע הזה יעזור לך לבחור את הכיוון המתאים לך בחיים המקצועיים ובחירה נכונה היא למעשה המקפצה שלך להצלחה בתהליך רכישת מקצוע ובקריירה עצמה.

ההחלטה על בחירת קריירה היא אחת הגורליות בחייך והיא יכולה להשפיע עליך ועל משפחתך לשנים רבות. אם תבחר בכיוון שאתה אוהב ומלהיב אותך, אליו אתה נמשך ורואה בו את ייעודך, תוכל להתמיד, להצליח, להתקדם ולהתפתח.

בנושא כל כך חשוב, אל תהסס לקבל עזרה מקצועית. תוך מספר פגישות ייעוץ תוכל לקבל נקודת מבט חדשה. תרחיב את הידע והביטחון שלך ואת היכולת לקבל את ההחלטה החשובה הזאת ולעשות את הבחירה הנכונה עבורך.

אהבתם? מוזמנים לשתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on pinterest

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר
לשיחה ראשונית ללא עלות

בה נדבר על מה הדבר המשמעותי שחשוב לך להתגבר עליו השנה
ואיך אני אוכל לעזור לאמן וללוות אותך בדרך.

לכתבות נוספות

למה אנו זקוקים ליצירת שינוי בחיים ?

אפשר לבצע שינוי, שינוי הוא אפשרי, גם אם שינוי לא נראה בר השגה. שינוי היא הזדמנות נפלאה ליצור עבורכם חיים איכותיים יותר. כאלה שייעדתם לעצמכם…

איך יפית הצליחה לעבוד על הדימוי העצמי שלה והפכה למסמר הערב?

למה יפית פנתה אליי?   כשיפית התיישבה בכיסא בקליניקה שלי היא הייתה במשבר מאוד מאוד גדול בחיים שלה. היא סיפרה לי שיש לה בעיות…

לקביעת פגישה

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר  לשיחה ראשונית ללא עלות

מלא את פרטים בטופס

פתח צ׳אט
שלום,
איך אוכל לעזור?