גירושין – כמה זה עולה לנו?

כמה זה עולהגירושין – כמה זה עולה לנו?

שאלת הכסף בוודאי היוותה חלק מרכזי בשיקולים שלך אם להתגרש או במהלך הגירושין אבל הינה אתה כאן וצריך להתמודד עם המצב החדש. תשלומי מזונות, הצורך בדיור ואמצעי תחבורה והסדרי ראייה שייתכן ומצריכים אותך להיערכות מחודשת בעבודה, משפיעים ככל הנראה על מצבך הכלכלי.

 

 

אז מה עושים?

מצב זה יחייב אותך לבחון בקפידה את ההוצאות שלך ולבצע חלוקה מחודשת של הכנסותיך. סביר להניח שיהיו מקומות בהם תצטרך לקצץ בהוצאות והדבר ללא ספק ישפיע על רמת החיים שלך. יחד עם זאת אין הכרח שאיכות חייך תיפגע שכן בניגוד לרמת חיים שהיא מצב נתון, הרי שאיכות חיים נמדדת באופן סובייקטיבי ואתה הוא זה שיכול לגרום לעצמך לחיים איכותיים, גם בהינתן השינוי במצב הכלכלי שהביאו איתם הגירושין.

מגייסים את החבר'ה

ייתכן שלפני הגירושין לא נזקקת לעזרה של אף אחד, ההזדקקות לעזרה היא הרגשה חדשה עבורך ולא בהכרח נוחה, אבל תתפלא כמה אנשים קרובים לך, משפחה וחברים, ישמחו לסייע לך!

זה הזמן לברר האם למישהו ממכריך יש יחידת דיור אותה תוכל לשכור בתנאים נוחים, מי מחליף ריהוט ויכול להעביר אליך ריהוט לחדר ילדים או ציוד כגון צעצועים מוצרי חשמל או בגדים שישמשו את ילדיך בשהותם אצלך. כך תוכל ליצור עבור עצמך ועבור ילדיך בית נעים ומאובזר בלי להיכנס להוצאות מיותרות. חיסכון בהוצאות הללו יאפשר לך להשקיע את הכסף לצורך מטרות משמעותיות יותר.

עושים מהלימון לימונדה

עם קצת חשיבה יצירתית תוכל למצוא דרכים זולות ומהנות לבלות עם הילדים: קמפינג על חוף הים במקום נופש במלון, מופעי חינם בפסטיבלים, הכנה משותפת של ארוחות ביתיות מושקעות במקום יציאה למסעדות וכדומה. זאת גם הזדמנות ליצור קשרים דרך הרשתות החברתיות עם קבוצות של אנשים במצבך וכך להעשיר את מעגל המכרים ואת אפשרויות הבילוי.

בהצלחה!

אהבתם? מוזמנים לשתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on pinterest

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר
לשיחה ראשונית ללא עלות

בה נדבר על מה הדבר המשמעותי שחשוב לך להתגבר עליו השנה
ואיך אני אוכל לעזור לאמן וללוות אותך בדרך.

לכתבות נוספות

מה לדעתך גורם התסכול?

"רגשות תסכול הן קצת כמו נזילת מים מתחת למרצפות, הן מתפשטות לכל מקום אחר בחיים שלכם" הבעיות בעסק? הן בדרך כלל לא פותרות את…

מי באמת כותב את סיפור חייך?

במהלך עבודתי אני נתקל באנשים ובסיפורים שונים. כולם נושאים את חוויותיהם האישיות.ההצלחות, הכישלונות, החלומות והאהבות. אני מזהה הבדל עצום בין "המתגלגלים", "השורדים", אלו שאומרים…

לקביעת פגישה

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר  לשיחה ראשונית ללא עלות

מלא את פרטים בטופס

פתח צ׳אט
שלום,
איך אוכל לעזור?