פחד משינוי

אימון אישי - בנתיב אחר
פחד משינוי
פחד משינוי

פחד משינוי

החיים בעולם המודרני הם דינאמיים ורצופים בשינויים, חלקם צפויים ואחרים מפתיעים, ישנם שינויים מהותיים ושינויים מינוריים, אך אין ספק שאנו חיים בעידן בו הגיוון הוא חלק ממציאות חיינו ואיננו יכולים לדמיין אותם כרצף סטאטי ושיגרתי. האם זהו פחד משינוי ?

 

למה לשנות?

ייתכן שתרצה לעשות שינוי בחייך בגלל שאינך מרוצה ממהלכם הנוכחי, ייתכן שהשינוי יהיה דווקא התקדמות בכיוון בו אתה כבר צועד וייתכן שהשינוי נכפה עליך בנסיבות חיצוניות. כך או אחרת, כל אחד מאתנו צריך להתמודד עם שינויים בחייו על מנת להתקדם ומי שנמנע משינויים עלול לפספס לא מעט הזדמנויות.

שינוי בקריירה, בסטטוס המשפחתי, מעבר דירה לעיר או מדינה אחרת, שינוי במצב הכלכלי  – אילו הם רק חלק מהשינויים שאיתם אנו עשויים להתמודד במהלך החיים. ישנם שינויים אשר נכפים עלינו ואחרים אותם אנו בוחרים לבצע, בכל מקרה, שינוי המתרחש בחיינו מצריך אותנו לפעולה.

הפחד משינויים משתק

אנשים רבים מעידים כי כאשר הם עומדים בפני שינוי שכזה, אותו הם חווים כגורלי לחייהם, הם נתקפים פחד משתק ומתקשים להביא את עצמם לידי פעולה. מצבים אילו אכן עלולים להתעורר אצלנו חרדה אך יש לזכור שטבעי לחוש כך, שהרי לאחר ביצוע השינוי החיים יראו אחרת. ייתכן שיהיה צורך בשינוי בהרגלים מסוימים או ללמוד דברים חדשים שיאפשרו לנו להתמודד עם הסיטואציה החדשה ובכל מקרה, סביר שיידרש מאמץ לשם כך.

אך דע לך כי בני אדם הם יצורים סתגלנים מאין כמותם ובכל אחד מאתנו טבועה היכולת לקורא את מפת המציאות החדשה ולהתמודד עם שינויים.

אז איך מתמודדים?

השינוי המתקרב יראה לך בוודאי פחות מאיים אם במקום לראות בו משימה אחת עצומת מימדים איתה עליך להתמודד, תפרק אותו לגורמיו ותתמודד בכל פעם רק עם חלק אחד ממנו.

נסה לראות את עצמך כמטפס הרים מתחיל העומד למרגלות הר גבוה ותלול וצריך להגיע לפסגה. המחשבה על טיפוס לפסגה, עלולה להיות מייאשת אולם אם במקום זאת תקבע לעצמך כמטרה רק להגיע למדף הסלע הקרוב, תוכל להתמודד עם המשימה בצורה אופטימית וכמובן אפקטיבית יותר.

אז מה יהיה?

אף אחד לא יכול להגיד לך לאן יוביל השינוי. כמובן שהשינויים שאנו בוחרים לבצע נעשים מתוך כוונה לשיפור באיכות חיינו, אך לעיתים שינויים כפויים יכולים להוביל למקומות טובים לא פחות.

הדבר החשוב ביותר בשינוי הוא שתבחר לקחת בו חלק פעיל ותשאף למצוא דרכים להתמודד איתו בצורה היעילה ביותר.

אם לפעמים אתה לא בטוח וחושש שאולי אינך לוקח את השינוי בחייך למקום הנכון אל תהסס לחלוק ולהתייעץ.  להתמודדות עם הפחד משינויים – אני כאן עבורך למצוא את שביל הזהב שלך! צור קשר עוד היום במייל, במסרים או בטלפון 052-5555466.

 

 

אהבתם? מוזמנים לשתף

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר
לשיחה ראשונית ללא עלות

בה נדבר על מה הדבר המשמעותי שחשוב לך להתגבר עליו השנה
ואיך אני אוכל לעזור לאמן וללוות אותך בדרך.

לכתבות נוספות

איך יפית הצליחה לעבוד על הדימוי העצמי שלה והפכה למסמר הערב?

לקביעת פגישה

אני מזמין אותך למלא פרטים ולקבוע איתי שיחת ייעוץ ללא תשלום.
בשיחה – נדבר על למה הגעת אליי, איך בנוי התהליך ומה חשוב לך לקדם…

רק צריך לכתוב שם, מייל וטלפון 
 ואז יופיע לך יומן שאפשר לסמן בו איזה יום ושעה נוח לך.

פתח צ׳אט
שלום,
איך אוכל לעזור?