אימון אישי - בנתיב אחר
פחד משינוי
פחד משינוי

פחד משינוי

החיים בעולם המודרני הם דינאמיים ורצופים בשינויים, חלקם צפויים ואחרים מפתיעים, ישנם שינויים מהותיים ושינויים מינוריים, אך אין ספק שאנו חיים בעידן בו הגיוון הוא חלק ממציאות חיינו ואיננו יכולים לדמיין אותם כרצף סטאטי ושיגרתי. האם זהו פחד משינוי ?

 

למה לשנות?

ייתכן שתרצה לעשות שינוי בחייך בגלל שאינך מרוצה ממהלכם הנוכחי, ייתכן שהשינוי יהיה דווקא התקדמות בכיוון בו אתה כבר צועד וייתכן שהשינוי נכפה עליך בנסיבות חיצוניות. כך או אחרת, כל אחד מאתנו צריך להתמודד עם שינויים בחייו על מנת להתקדם ומי שנמנע משינויים עלול לפספס לא מעט הזדמנויות.

שינוי בקריירה, בסטטוס המשפחתי, מעבר דירה לעיר או מדינה אחרת, שינוי במצב הכלכלי  – אילו הם רק חלק מהשינויים שאיתם אנו עשויים להתמודד במהלך החיים. ישנם שינויים אשר נכפים עלינו ואחרים אותם אנו בוחרים לבצע, בכל מקרה, שינוי המתרחש בחיינו מצריך אותנו לפעולה.

הפחד משינויים משתק

אנשים רבים מעידים כי כאשר הם עומדים בפני שינוי שכזה, אותו הם חווים כגורלי לחייהם, הם נתקפים פחד משתק ומתקשים להביא את עצמם לידי פעולה. מצבים אילו אכן עלולים להתעורר אצלנו חרדה אך יש לזכור שטבעי לחוש כך, שהרי לאחר ביצוע השינוי החיים יראו אחרת. ייתכן שיהיה צורך בשינוי בהרגלים מסוימים או ללמוד דברים חדשים שיאפשרו לנו להתמודד עם הסיטואציה החדשה ובכל מקרה, סביר שיידרש מאמץ לשם כך.

אך דע לך כי בני אדם הם יצורים סתגלנים מאין כמותם ובכל אחד מאתנו טבועה היכולת לקורא את מפת המציאות החדשה ולהתמודד עם שינויים.

אז איך מתמודדים?

השינוי המתקרב יראה לך בוודאי פחות מאיים אם במקום לראות בו משימה אחת עצומת מימדים איתה עליך להתמודד, תפרק אותו לגורמיו ותתמודד בכל פעם רק עם חלק אחד ממנו.

נסה לראות את עצמך כמטפס הרים מתחיל העומד למרגלות הר גבוה ותלול וצריך להגיע לפסגה. המחשבה על טיפוס לפסגה, עלולה להיות מייאשת אולם אם במקום זאת תקבע לעצמך כמטרה רק להגיע למדף הסלע הקרוב, תוכל להתמודד עם המשימה בצורה אופטימית וכמובן אפקטיבית יותר.

אז מה יהיה?

אף אחד לא יכול להגיד לך לאן יוביל השינוי. כמובן שהשינויים שאנו בוחרים לבצע נעשים מתוך כוונה לשיפור באיכות חיינו, אך לעיתים שינויים כפויים יכולים להוביל למקומות טובים לא פחות.

הדבר החשוב ביותר בשינוי הוא שתבחר לקחת בו חלק פעיל ותשאף למצוא דרכים להתמודד איתו בצורה היעילה ביותר.

אם לפעמים אתה לא בטוח וחושש שאולי אינך לוקח את השינוי בחייך למקום הנכון אל תהסס לחלוק ולהתייעץ.  להתמודדות עם הפחד משינויים – אני כאן עבורך למצוא את שביל הזהב שלך! צור קשר עוד היום במייל, במסרים או בטלפון 052-5555466.

 

 

אהבתם? מוזמנים לשתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on pinterest

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר
לשיחה ראשונית ללא עלות

בה נדבר על מה הדבר המשמעותי שחשוב לך להתגבר עליו השנה
ואיך אני אוכל לעזור לאמן וללוות אותך בדרך.

לכתבות נוספות

הסודות של הגוף והנפש

כבר ידוע לכל שפעילות ספורטיבית מסייעת משמעותית בהתמודדות עם משברים, לחצים וחרדות. לא פעם בקליניקה אני שולח את מטופליי פשוט לעשות ספורט, והם שיושבים…

איך יפית הצליחה לעבוד על הדימוי העצמי שלה והפכה למסמר הערב?

למה יפית פנתה אליי?   כשיפית התיישבה בכיסא בקליניקה שלי היא הייתה במשבר מאוד מאוד גדול בחיים שלה. היא סיפרה לי שיש לה בעיות…

לקביעת פגישה

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר  לשיחה ראשונית ללא עלות

מלא את פרטים בטופס

פתח צ׳אט
שלום,
איך אוכל לעזור?