פסח מצות וחופש פנימי

סיפור הבריחה החפוזה של בני ישראל ממצריים מעסיקה את היהדות כבר אלפי שנים. לכאורה מדובר על סיפור סטנדרטי של פליטים הנאלצים למצוא להם מקום חדש לאחר שהארץ מאסה בהם. בני ישראל ובהמשך היהדות המוכרת לנו, ניסו פעם אחר פעם להתערות ולהשתלב בארץ לא להם, עד שבשלב מסוים הוחלט להשמידם כליל, לא פחות.

הניסיון היהודי הזה של לעשות "כאילו" גם כשהכתובת חקוקה על הקיר הוא מצד אחד טראגי, אך מצד שני קשה להתעלם מההזדמנות הנקראת לגורל היהודי של לבחור בחופש כמוצא יחידי. בפסח היהדות עסוקה בללמד את עצמה שוב ושוב את שיעור החופש כדרך להישרדות תוך ויתור על הנוחות שבאכילת לחם, טיהור וקריאת האגדה.

הבחירה בחופש כמנגנון הישרדות בעידן המודרני

העבדות הייתה פה מאז ומתמיד וכנראה לא נפרד ממנה בקרוב. לשעבוד בעידן המודרני יש פנים חדשות וכבליה נסתרים מהעין אך מורגשים בלב. על החופש אבותינו היו צריכים להילחם וכמוהם גם אנו. כיום בעידן של השפעות מתוחכמות האתגר בלשמור על עצמיותנו הולך וגדל. לכן, אנו נדרשים לעמוד על המשמר ולהפעיל את הדמיון בכדי להבין מול מה אנו עומדים. לחצים לא סבירים בעבודה נטולת ביטחון, רעש בלתי פוסק מהסלולרי שלנו התובע את תשומת ליבנו וחובות גואים מול יוקר המחייה מספרים את סיפורינו רק קצה המזלג.

במהלך חיינו האינטנסיביים אנו נדרשים להחלטות מרובות ואלה נדרשות להיות מושכלות ונכונות. רובינו נתקלים במהלך חייהם בנפילה גדולה שאחריה יש לקום עם הרגליים לנער את האבק ולחזור למסלול במהירות. אך לא נדרשת נפילה בכדי "לאסוף" מטען שלילי וזה הולך ומכביד עם השנים. לכן, פעולות טיהור נדרשות מאתנו בכדי שנשתחרר מעול העבר. איך אפשר להשתחרר ממה שהיה ולהביט את העתיד באומץ?

מטפחים את הדמיון ובונים עתיד

בואו נודה לאמת, העבר אינו קיים כלל. המקום היחידי שבו מאוחסן העבר זה בזיכרונותינו. אין אנו מחליטים באופן מודע מה נזכור ומה לא, אך עם דמיון חכם נוכל לבחור מה לעשות עם המטען שברשותנו. דמיון מטופח יוכל לעזור לנו לפרש מחדש את מה שהיה ולהסיק את המסקנות הנכונות. הדמיון שלנו יכול לעזור לנו לצמוח או לנבול וזה רק עניין של ניסוח. טיפוח הדמיון נמצא בהישג ידינו ואתו נוכל להשתחרר מכבלי העבר וליצור עתיד טוב יותר על ידי הווה מנוהל בתבונה.

מתכנתים את המחשבה מחדש עם NLP

למזלנו פותחו טכניקות רבות לארגון החשיבה מחדש דרך הפסיכולוגיה, ניהול ארגוני ו NLP. בשונה מגישות תרפויטיות בפסיכולוגיה העוסקות ברווחתנו הנפשית, שיטת הNLP  מתמקדת בעיקר בהצלחה שלנו. השיטה פותחה תוך מעקב אחרי מצליחנים ומעוניינת לעזור לנו לנטרל חשיבה תבוסתנית ולחזק בנו את הגרעין המצליחני בתחום שמעסיק אותנו וזה לא חייב להיות קריירה.

רוצים לדעת יותר על הדרך שלכם להצלחה ושגשוג אישי? מעוניינים להשתחרר משעבוד העבר ולבנות עתיד טוב יותר? פסח זה זמן מצוין בשביל להתחיל לדבר בשפה פנימית חדשה ומשחררת. צרו איתי קשר עוד היום לתגליות חדשות על עצמכם ועל החופש הטמון בכם.

אהבתם? מוזמנים לשתף

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on pinterest

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר
לשיחה ראשונית ללא עלות

בה נדבר על מה הדבר המשמעותי שחשוב לך להתגבר עליו השנה
ואיך אני אוכל לעזור לאמן וללוות אותך בדרך.

לכתבות נוספות

טיפול בחרדות

חרדות

מה אנחנו יודעים על חרדה? אבל חרדה אמיתית, כזו המלווה בתחושה בלתי נעימה של פחד מהול במתח. חרדה המלווה לעיתים בסימפטומים גופניים הכוללים קצב…
אימון אישי - בנתיב אחר

פחד משינוי

פחד משינוי החיים בעולם המודרני הם דינאמיים ורצופים בשינויים, חלקם צפויים ואחרים מפתיעים, ישנם שינויים מהותיים ושינויים מינוריים, אך אין ספק שאנו חיים בעידן…

לקביעת פגישה

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר  לשיחה ראשונית ללא עלות

מלא את פרטים בטופס

פתח צ׳אט
שלום,
איך אוכל לעזור?