אנשים שואלים אותי: "תגיד יוסי, למה אתה מחייך כל הזמן, מה הסוד שאתה מחייך ככה?" ואני בתוכי נזכר בימים בהם חייכתי פחות. תקופות שלא היה לי טוב. אבל גם בתקופות הפחות טובות שלי בהם התמודדתי עם משברים, פחדים ולחץ, עדיין שמרתי על החיוך.

בהתחלה זה הרגיש כמו מסיכה, מזויף ולא אמיתי, אבל עם הזמן למדתי את ההשפעה של החיוך, דווקא עלי.

תמיד רציתי להיות מאושר, אבל לא אושר חיצוני שמשתנה לפי נסיבות חיצוניות, אלא משהו פנימי, עמוק יותר.

חוסר הסיפוק שלי מעצמי ומהחיים אותם אני חי: מצד אחד, לאנשים היה נראה שאני נמצא במקום טוב. אבל בתוכי – סערה. עסקתי בהסתרה, כי היה חשוב לי להיראות טוב, חזק, מצליח וחיפשתי אישורים מבחוץ.

אני זוכר את אותו רגע שהבנתי שמכאן הדברים משתנים. אני רוצה משהו אחר וזה מה שהביא אותי למסע של חיפוש, למידה והתנסויות חדשות.

למדתי ועברתי עשרות הכשרות, תוכניות ליווי וייעוץ, יותר מ-10 שנים של השקעה בזמן ובכסף, עשרות אלפי שקלים, אלפי שעות למידה וניסיון שצברתי בעולם של הטיפול והאימון, נחשפתי לעולמות רבים וכל שיטה מצאתי את הדבר שהתאים ועזר לי.

ואז…הגיע הרגע הקריטי הזה בו קיבלתי את ההחלטה. לעזוב את מקום העבודה שלי. תפקיד בכיר, מאות עובדים, משכורת גבוהה, תנאים טובים, רק ש…לי כבר היה הדבר ברור. אני הולך עם הרצון הגדול שלי. לעזור לאנשים שנמצאים בצומת, משבר, הולכים מבולבלים, תקועים עם ערימות של התלבטויות ואפס יכולת להחליט. תקועים במקום. אני זוכר איך ערב אחד ישבתי בבית עם עצמי בתיכנון  לקידום העסק וכתבתי תכנים לאתר שלי, פתאום קלטתי ש…אם אשלב בין הניסיון שלי כילד שחווה טראומה, פחדים וחרדות,  ובין הניסיון שלי כמנכ"ל ומנהל בכיר עם ידע בניהול מאות עובדים וניהול מצבי משבר משאים ומתנים… אם אשלב בין העולם הזה לבין כל ההכשרות שעברתי והניסיון של אלפי שעות בקליניקה במהלך השנים, אז אבנה את מודל האומץ. אומץ היה מבחינתי דרך חיים.

בעקבות החוויה מהילדות שלי, למדתי שכדי לנפץ בכל פעם מחדש את הגבולות שלי, הפחדים,  החרדות שהורסות את חיינו, עדיף שאקפוץ למים באומץ, ואז נולד מודל האומץ.

משם זה התחיל להתגלגל ולהתרחב. התחלתי לעבוד עם מתאמנים ומטופלים לפי המודל. דייקתי אותו והמשכתי להשקיע בו, כדי לתת את הכלים הטובים ביותר.

אז מה בעצם מודל האומץ? איך הוא עוזר לך?

מודל האומץ שפיתחתי עושה סדר בדברים, כמו להתוות דרך  מהמקום בו נמצאים למקום אליו רוצים להגיע. איך זה שמודל אומץ עובד כל כך טוב?

(א)אמת – נבדוק ביחד מה הסיבה בגללה אתה כאן? מברר מה או מי משפיע עלי לטובה/רעה ובונה גישה של הצלחה. חיבור למשאבים שכבר יש לך והצפת החוזקות האישיות.

(מ)מטרות – זיהוי האמונות – מה מונע ממך להתקדם אל עבר המטרות שלך? מה המעצור בדרך להשגת המטרה? לדעת לשלוט ברגשות ובמחשבות.

(צ) צמיחה – נותן דרכי פעולה ופתרונות פרקטיים כדי להגיע לתוצאות. חיזוק הביטחון והבנה מה הם הדברים שמובילים אותך בחיים לעבר ההצלחה, או למקום שאליו אתה רוצה להגיע. המודל רגשי וטכני בו זמנית. כדי להתקדם הלאה צריך לנקות את המבוי הסתום, את המטענים שעוצרים אותך במקום. בפועל, בניית חוסן מנטלי ורגשי כמו עבודה על שריר, לומדים לחוות ולהרגיש, תוך עבודה עם אותם המקומות האפלים. המקומות שעצרו אותך ולא אפשרו לך להיות את מי שאתה רוצה.

והתוצאה? 

התוצאה היא פורצת גבולות ותיקרת זכוכית. ההבנה שמותר ואפשר להיות מאושר, להרגיש חופשי, להיות מלא  בשמחה ואושר, לצד זאת רוגע וחדוות יצירה. אני יודע שיש מיליוני אנשים, גברים ונשים וגם ילדים וזוגות לא מאושרים, שלא יודעים או מפחדים להתחיל לעשות שינוי ולו הקטן ביותר, כדי להרגיש טוב יותר ולהתקדם לעבר ההגשמה שלהם. אני יודע שמודל האומץ שפיתחתי יכול לעזור להם.

איך אני יודע? 

כבר עזרתי למטופלים רבים שלי לצאת לדרך חדשה ואני תמיד כאן עבורם. כשאנחנו לא יכולים לעשות את זה לבד, תמיד יש מדריך, מוביל, מאמן שמוביל אותנו לדרך חדשה.

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר ובשיחה ראשונית ללא עלות נברר: מה הדבר המשמעותי שחשוב לך להתגבר עליו השנה ונראה איך אני אוכל לעזור לאמן וללוות אותך בדרך.

Share:

פוסטים נוספים לקריאה

לקביעת פגישה

אני מזמין אותך למלא פרטים ולקבוע איתי שיחת ייעוץ ללא תשלום.
בשיחה – נדבר על למה הגעת אליי, איך בנוי התהליך ומה חשוב לך לקדם…

רק צריך לכתוב שם, מייל וטלפון 
 ואז יופיע לך יומן שאפשר לסמן בו איזה יום ושעה נוח לך.

פתח צ׳אט
שלום,
איך אוכל לעזור?